Interaktief

Programme

TERUG

Skrywers en musiek

Vorige Programme

Woensdag 2 Oktober 2019
20:30-21:00

’n Huldeblyk aan Harry Kalmer deur skrywersvriende – Andries Bezuidenhout, Hans Pienaar, Hannelie Coetzee, Kerneels Breytenbach & Marita van der Vyver:

Cooler as ekke – Jack Parow
Poor People – Alan Price
Look Over Your Shoulder – Alan Price
Jakkals trou – Bittereinder
Beeswing – Christy Moore
Amazing Grace – Ani DiFranco

Donderdag 26 September 2019
20:30-21:00

Bun Booyens se musiek
She’s a Rainbow – The Rolling Stones
The Man Comes Around – Johnny Cash
Bye bye my darling – Piet Botha
Tower of Song – Leonard Cohen
Goodbye – Emmylou Harris

Donderdag 19 September 2019
20:30-21:00

Jolyn Phillips se musiek
Solitude –Sathima Bea Benjamin
Goema Goema – Mac MacKenzie, Robbie Jansen, Alex Van Heerden & Zolani Mahola
Ya’khalinkomo – Sibongile Khumalo
Kaapse blues – Pieter van der Westhuizen
Grace – Carmen Lundy & Simphiwe Dana

Woensdag 11 September 2019
20:30-21:00

Valda Jansen se musiek
Always on My Mind – Elvis Presley
Back to Black – Amy Winehouse
Beautiful in Beaufort-Wes – Gert Vlok Nel
Beautiful Morning – Rod Stewart
Budapest – George Ezra

Donderdag 5 September 2019
20:30-21:00

Ingrid Winterbach se musiek
You Can’t Always Get What you Want – The Rolling Stones
When the Levee Breaks – Led Zeppelin
In the Name of Your Master – Lela Familie van Permet
Back to Black – Rival Sons
“September” (Richard Strauss’ Four Last Songs) – Renee Fleming with Christoph Eschenbach
Cowboys from Hell – Pantera

Donderdag 29 Augustus 2019
20:30-21:00

Pieter Odendaal se musiek
Dary – Omar Sosa & Seckou Keita
Si Te Mueres Mañana – Kanaku Y El Tigre
Peace Piece – Bill Evans
Ain’t Got No/I Got Life (Groovefinder Remix) – Nina Simone
Lakutshon’ilanga – Nduduzo Makhatini Trio

Donderdag 22 Augustus 2019
20:30-21:00

Deon Meyer se musiek
Stealin’ – Uriah Heep
Rock Medley – Anton Goosen
Klavierkonsert no. 22, 3de beweging – Mozart
Karoonag – Coenie de Villiers
Dankbaar vir aeroplanes – Lize Beekman
Harlekyne en treine – Jan Blohm

Donderdag 15 Augustus 2019
20:30-21:00

Alfred Schaffer se musiek
1. Pass the Dutchie – Musical Youth
2. Ek sal sterf en na my vader gaan – Breyten Breytenbach
3. I Put a Spell on You – Nina Simone
4. Overvecht – Spinvis
5. Black Man in a White World – Michael Kiwanuka
6. Dawn Chorus – Thom Yorke

Donderdag 8 Augustus 2019
20:30-21:00

Karin Brynard se musiek
1. The Good, the Bad and the Ugly-temaliedjie – Ennio Morriconi
2. Summertime – Janis Joplin
3. Dit is wat dit is – Herman van den Berg 
4. To Zuccabar (Uit: Gladiator) – Hanz Zimmer
5. Agnus Dei (Choral Version of ‘Adagio for String, Op. 11 No. 2’) – Samuel Baber met Katherine Jenkins (sopraan) & Rodolfus Koor

Donderdag 1 Augustus 2019
20:30-21:00

Annie Klopper se musiek
1. Tyd om eerlik te wees – Wolf de Jager
2. Hemel op die platteland (akoesties) – Fokofpolisiekar
3. You Can Call Me Al – Paul Simon
4. Go Your Own Way – Fleetwood Mac
5. Love Me Two Times – The Doors