Programme

TERUG

Musiekbonbons

Soek

Datums
calendar calendar

Volgende Programme

Donderdag 4 Mei 2017
21:20-22:10

Luister na 'n lied van Clara Schumann; tradisonele Russiese volksliedjies wat uitgevoer word deur een van hulle voorste baritons en 'n koor; en twee kitaarverwerkings van werke wat eintlik vir ander instrumente gekomponeer is – een van Handel en een van Couperin.

Musiekbesonderhede
Deel uit 'n Trompetsonata in F majeur

Kunstenaar: Chrispen Steele-Perkins; Stephen Burns Ensemble
Komponis: P. Baldassare
Etiket: ASV
CD-nommer: CDQS6081

DIE MIS VOOR DIE SONSONDERGANG
Kunstenaar: Dmitri Hvorostovsky; Nicolai Korniev; St. Petersburg Kamerkoor
Komponis: Tradisioneel
Etiket: Philips
CD-nommer: 4563998-2

Deel uit Klawesimbelversameling: LES BARICADES MYSTERIEUSES
Kunstenaar: Christopher Parkening
Komponis: F. Couperin
Etiket: Angel
CD-nommer: CDM64898

Avant de mourir
Kunstenaar: Tea-Time Ensemble
Komponis: Boulanger
Etiket: Koch/Schwann/Musica Munich
CD-nommer: 310039F1

Lentelied
Kunstenaar: Bernard Gregor-Smith; Yolande Wringley
Komponis: F. Bridge
Etiket: ASV
CD-nommer: CDQS6113

Deel uit PAPILLONS
Kunstenaar: Cecile Licad
Komponis: R. Schumann
Etiket: Sony Classical
CD-nommer: SK45742

LA DIVA DE L’EMPIRE
Kunstenaar: Jill Gomez; John Constable
Komponis: E. Satie
Etiket: Unicorn- Kanchana
CD-nommer: DKP(CD)9055

Elegie
Kunstenaar: Nina Kotova; Constantine Orbelian; Moskouse Kamerorkes
Komponis: G. Faure
Etiket: Philips
CD-nommer: STARCD6557

Verwerking van 'n deel uit die Orrelkonsert, opus 4 no. 5
Kunstenaar: John Williams; Academy of St. Martin in the Fields; Kenneth Sillito
Komponis: G. Handel
Etiket: CBS Materworks
CD-nommer: MK39560

Rondo
Kunstenaar: Maxin Vengerov; Itamar Golan
Komponis: A. Bazzini
Etiket: Teldec
CD-nommer: 9031-77351-2

Die Wandelaar
Kunstenaar: Stephan Loges; Eugene Asti
Komponis: C. Schumann
Etiket: Hyperion
CD-nommer: CDA67249

Joy to the person of my love
Kunstenaar: Galilei Ensemble
Komponis: Tradisioneel
Etiket: Telarc
CD-nommer: CD-80556